Milyen típusú párásító rendszerek vannak, és mi a különbség köztük?

Minden párásító rendszer a következő négy kategória valamelyikébe tartozik:
  • Szivacs: Évtizedeken keresztül zöld habszivacsot használtak a párásítókban, ugyanolyan fajtát, mint a virágcsokrokban. A francia cég, Credo már évek óta ezeknek a párásítóknak a legnagyobb beszállítója, ezért ezt a márkanevet használják gyakran minden olyan párásítóhoz, amely ilyen elven működik. A szivacsot kerek vagy téglalap alakú műanyag dobozba helyezik, a humidor méretétől függően. A nedvesítéshez egyszerűen desztillált vízbe áztatják. Azonban a felszabaduló nedvesség mennyisége kiszámíthatatlan és egyenetlen, így a humidor amiben elhelyezik ki lesz téve hirtelen és jelentős páratartalom változásoknak. Ezeket a párásítókat még ma is használják a legtöbb olcsó humidorban. Általában ajánlatos ezeket a párásítókat lecserélni egy másik kategóriájúra.
  • Akril polimer: Az akril polimer alapú rendszereket napjainkban a legtöbb márkás párásítóban használják. Az akril polimer lehet kristály vagy gyakorlatiasabb porózus akril gyapjú. Az akril polimer kristályok száraz állapotban apróak, és csak a burkolat egy részét töltik ki. Ha megrázzuk, a kristályok úgy zörögnek, mint a rizsszemek. Amint vizet adunk hozzá, a kristályok eredeti méretük többszörösére megdagadnak, és a párásító belsejét egy zselésszerű masszával töltik ki. A helyes akril polimer használata a következő előnyökkel jár a hagyományos szivacsos párásítókkal szemben:
  • - Sokkal több nedvességet tud magába szívni ugyanolyan térfogattal.
    - A nedvesség egyenletesebben szabadul feltöbb hét leforgása alatt.
    - A 70%-os kívánt páratartalmat megbízhatóan tudja tartani.
    - A túl sok nedvesség kialakulásának veszélye alacsonyabb.
    - A páratartalom ingadozások gyorsabban kiegyenlítődnek.
  • Boveda Csomagok: Az amerikai Boveda cég kicsi, sóoldattal töltött, műanyag csomagokat gyárt, amelyek különböző RP (relatív páratartalom) szinteket hoznak létre. Ezek hivatalosan Boveda Humidipaks néven ismertek. Ezek a kis tasakok praktikusak, higiénikusak és könnyen kezelhetőek. Ennek a találékony
  • ötletnek a középpontjában egy szabadalmaztatott fordított ozmózis membrán áll, amely biztosítja, hogy a telített sóoldat nedvességtartalma szabaddá váljon amikor ezt a humidorban a csökkentett RP szint megköveteli. Ugyanígy a csomag elnyeli az extra nedvességet is, ha az RP szint túl magas. Mivel ezeket rendszeresen kell cserélni, így nem alakulnak ki baktériumok. A Boveda csomagok körülbelül egy-két hónapig tartanak ki, és külön csomagot kell használni 25 szivaronként. A következő RP értékek állnak rendelkezésre: 65%, 69%, 72% és 75%.
  • Az elektronikusan vezérelt rendszerek kétségtelenül a legjobb párásítók a piacon. A legtöbb esetben a humidortól külön megvásárolhatóak. A legtöbb rajongó egy idő után elektronikus párásítókra vált, és amint megtapasztalják az általuk nyújtott előnyöket, nem térnek vissza a régire. Az elektronikusan szabályozott párásítók szenzorai folyamatosan figyelik a páratartalmat a humidorban, majd a párásítót arra késztetik, hogy szükség esetén több nedvességet szabadítson fel. Ha elérte a kívánt páratartalmat, a nedvességellátás automatikusan leáll. A felhasználó értesítést kap, amint a párásítót újra kell töltenie. Mivel az elektronikus párásító rendszerek pontosan figyelik és fenntartják a humidor nedvességtartalmát, így a humidor tartalma miatti aggódás és a nedvességmérő folyamatos ellenőrzése már a múlté.

Milyen folyadékkal tölthetem fel a...


Melyik a legjobb humidor párásító...